petek, 20. junij 2025

Advocatus Piknik

Poletje in pikniki ne gredo brez hladnega (dobrega) piva. In tega se zavedajo tudi v škofjeloški pivovarnici Advocatus, zato so zavrili Piknik session IPA. Pivo, ki prinese vse, kar premore klasični IPA, vendar se zaradi nižje stopnje alkohola lahko spije tudi kakšnega več. 

Kriastlno jasno telo sončne zlate barve se najprej skriva pod večjo in kremasto obstojno belo glavo, ki se le počasi umika. Aroma nas objame z zelo prijetnim hmeljnim sadnim značajem, kjer izstopajo predvsem nežne, a lepo prepoznavne in sveže citrusne note. Požirek ponudi nekoliko nežnejšo hmeljno grenkobo, v občutku pa je nežno travnata. Tak je tudi rahlo suh finiš, ki se potem izpelje v trajajoč, a nežen pookus.
 
Piknik je lahkotno pivo prijetnega hmeljnega značaja. Ponuja tipične IPA lastnosti, mogoče le na malenkost bolj nežen način, medtem ko je alkoholna stopnja primerno zadržana. Celotno gledano tako postane Piknik zelo prijetno piten IPA, izjemno primeren za poletne dni.  

Piknik

Škofja Loka

Lahki IPA

4,3%

Kje naj ga iščem?



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Če vam je bilo všeč to pivo, poizkusite še:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Moje mnenje: 3,7 / 5 → prijetno nežen, a še vedno karakteren, predvsem pa zelo piten

(IZGLED: 4/5 - AROMA: 8/10 - OKUS: 7/10 - TELO: 4/5 - KONČNI VTIS: 14/20)

***Moje mnenje ne odraža same kvalitete izdelave piva, ampak le všečnost glede na osebne preference v pivu!!!*** 

**Vsak pivopivec ima na srečo svoj okus, tako seveda ni nujno, da se naši okusi ujemajo. V vsakem primeru pa lahko svojo izkušnjo s tem pivom prosto delite med komentarji.**

1 komentar:

  1. Meni osebno je to pivo čista zmaga. Super okusno, s čudovito aromo in ne premočno. Priporočam! Ženske ga obožujemo.

    OdgovoriIzbriši